Uzbekistano Respublika (Uzbekistanas, Uzbekija) - valstybė Viduriniojoje Azijoje, kurios senovinius miestus - Taškentą, Samarkandą, Buchara, Chiva - verta aplankyti ir pažinti.


 

Geografija. Uzbekistanas - valstybė Viduriniojoje Azijoje. Ribojasi su Kazachstanu šiaurėje ir vakaruose, Kirgizstanu ir Tadžikistanu rytuose, Afganistanu ir Turkmenistanu pietuose. Uzbekistanas - viena iš dviejų šalių pasaulyje, kuri ne tik neturi priėjimo prie jūros, bet nei viena kaimyninė šalis taip pat neturi priėjimo prie jūros (kita tokia šalis - Lichenšteinas). Šalyje vyrauja lygumos, smėlio dykumos su kopomis. Rytuose kalnuota. Aukščiausias taškas - Adelunga Toghi (4 301 m).

Ekonomika. Uzbekistano upės ir kanalai aprūpina medvilnės laukus, kuri yra pagrindinis šalies eksporto produktas. Dideli ryžių laukų plotai yra Zeravšno slėnyje. Kiti žemės ūkio produktai yra javai, liucerna, vaisiai, vynuogės, iš kurių gaminamas vynas, sezamai, tabakas, cukranendrės. Galvijai auginami sausringesnėje, vakarinėje šalies dalyje. Uzbekistanas parduoda karakulo avių veislės kailius. Medvilnė, šilkas, vilna tiekiama didelei šalies tekstilės pramonei.
Uzbekistanas turtingas savo mineralinėmis iškasenomis - anglimi, auksu, cinku, variu ir kt. Fergana slėnis yra svarbi naftos gavybos vieta. Vakarinėje šalies pusėje yra dideli gamtinių dujų ištekliai.Gyventojai. 27.7 milijono Uzbekijos gyventojų (2007 metų liepos m. duomenys) sudaro beveik pusę visų Centrinės Azijos regiono gyventojų. Uzbekistano gyventojai yra labai jauni: 34,1% jos gyventojų yra jaunesni nei 14metų (2008 m. duomenys). Remiantis oficialiais šaltiniais, uzbekai sudaro daugumą (80%) visų gyventojų. Kitas etnines grupes sudaro rusai - 5.5%, tadžikai - 5%, kazachai - 3%, karakalpakai - 2,5%, totoriai - 1,5% (1996 m. duomenys).

Piniginis vienetas
: Uzbekijos sumas: UZS (1UZS = 0.0009 USD; 1UZS = 0.0007 EUR)


Kodėl Uzbekistanas?

  • Uzbekistanas - daugiausiai gyventojų (25 mln) turinti Centrinės Azijos šalis.
  • Uzbekistanas - turtingą istoriją turinti šalis, per kurią ėjo šilko kelias.   • Uzbekistanas - egzotiškos gamtos, egzotiškos architektūros šalis.
  • Tai viena iš nedaugelio šalių pasaulyje, neturinti ne tik tiesioginio priėjimo prie jūros, tačiau ir šalys, su kuriomis ji ribojasi, neturi priėjimo prie jūros (Aralo jūra ir Kaspijos jūra - tik vadinamos jūromis, iš tiesų tai - didžiuliai ežerai). Tad šalies klimatas grynai žemyninis.
  • Šalyje derlius metuose nuimamas du kartus. Vidutinė oro temperatūra dienos metu 2008 m. spalio mėn buvo 15 - 25 laipsniai šilumos.Ypatingai kruopštūs, kantrūs, nagingi žmonės. 12 kvadratinių metrų šilko kilimas audžiamas 3 žmonių vienus metus. Nedidelės durys vieno žmogaus raižomos vienerius metus.
  • Uzbekistanas - labai draugiški, darbštūs, svetingi  žmonės, Pabaltijo gyventojūs nuo seno laikantys „savais".  Svetimšalio žmogaus apsilankymas uzbeko kavinukėje jam visų pirma - garbė, pripažinimas, o ne galimybė užsidirbti.
  • Uzbekistanas - ypatingai saugi šalis - turistas yra gerbiamas ir saugomas.
  • Uzbekistanas - nuostabaus skonio maisto šalis - plovo, virto ant medvilnės aliejaus skonis ar kepamo šašlyko (jų rūšių vienoje vietoje galite aptikti daugiau nei dešimt) kvapas vilioja iš tolo.
  • Tai vis dar nebrangi šalis. Tai Centrinės Azijos perlas už bižuterijos kainą!

 

 


Raktiniai žodžiai patogesnei Jūsų paieškai:

 

Centrinė Azija, kelionės į Tolimuosius kraštus, kelionės į Aziją, kelionės į Centrinę Aziją, kelionės į Uzbekistaną, atostogos tolimuosiuose kraštuose, atostogos Uzbekistane, kitoks poilsis, Uzbekija, kelionė į Uzbekistaną, kelionės į Uzbekiją, Uzbekistano Respublika, Taškentas.