Bulgarija - valstybė pietryčių Europoje. Ribojasi su Juodąja jūra rytuose,  Graikija ir Turkija pietuose, Serbija bei Makedonija vakaruose, Rumunija (Dunojaus upe) - šiaurėje. Bulgarija yra viena iš seniausių Europos valstybių. Jos įkūrimo data siekia 681 metus.Geografija

Kalnai užima apie 60 % Bulgarijos  teritorijos, čia yra Balkanų kalnai, Antibalkanų kalnai, tektoniniai Kazanlenko bei Karlovo slėniai, herciniai Rilos, Rodopų bei Pirino kalnai, derlinga aliuvinė Aukštutinės Trakijos žemuma. Aukščiausia vieta – Musalos kalnas (2925 m). Gausu karstinių urvų. Smėlėta Bulgarijos pakrantė tęsiasi net 378 km. Juodoji jūra yra švari, rami ir negili, joje druskos yra net du kartus mažiau nei Viduržemio jūroje, taip pat nėra plėšriųjų žuvų. Pagrindinė Bulgarijos upė - Dunojus. Tai gamtos siena su Rumunija. Pats geriausias oras atostogoms Bulgarijoje būna nuo gegužės vidurio iki rugsėjo vidurio. Švelnų šalies klimatą veikia Viduržemio ir Juodoji jūros. Vasarą čia retai kada būna nepakeliamai karšta, oro temperatūra siekia 25-31 laipsnius šilumos. Vandens temperatūra - 25 laipsniai šilumos. Kalnuotose teritorijose vakarais būna penkiais laipsniais vėsiau nei likusioje šalies dalyje. Naktimis vidutinė oro temperatūra siekia apie 16-19 laipsnių šilumos. Žiemos būna šaltos ir snieguotos.

Ekonomika

Bulgarija nėra ekonomiškai stipri valstybė.  čia svarbiausios yra chemijos ir naftos chemijos pramonės šakos, metalurgija ir mašinų gamyba. Naftos pramonė perdirba daugiausia atvežtinę žaliavą. Bulgarijoje gaminami elektrovežiai, motorvežiai, liftai, maisto, lengvosios pramonės, kasybos įranga. Maisto pramonėje svarbiausios šakos yra tabako, cukraus, vyno, augalinio aliejaus gamyba, vaisių ir daržovių, mėsos ir žuvų perdirbimas. Bulgarija užima pirmąją vietą pasaulyje pagal rožių aliejaus gamybą ir eksportą. Šalis taip pat eksportuoja pramonės gaminius, maisto produktus ir vyną, sėkmingai konkuruojantį Europos rinkose. Žemdirbystė sukuria 60 proc. žemės ūkio produkcijos. Auginami javai, saulėgrąžos, ryžiai, taip pat mėtos, levandos, rožės, vilnamedžiai, plėtojama sodininkystė. Veisiami galvijai, kiaulės, avys ir ožkos.

Gyventojai

Bulgarijoje, 2009 metų duomenimis gyvena apie 7,606 mln. gyventojų. Dauguma gyventojų priklauso Bulgarijos stačiatikių bažnyčiai (85 %), taip pat yra musulmonų (13 %), judėjų (0,8 %) bei katalikų (0,5 %).  Bulgarijoje kalbama bulgarų valstybine kalba, tačiau turistai gali susikalbėti  taip pat ir rusų, anglų, vokiečių ir prancūzų kalbomis.Vidutinė temperatūra°C

Gegužė

Birželis

Liepa

Rugpjūtis

Rugsėjis

Spalis

Oras

21

27

31

31

31

27

Vanduo

15

21

24

25

21

18

 

Kodėl Bulgarija?

  • Bulgarija idealiai tinka keliautojams su mažais vaikais - vasaros čia niekada nebūna per karštos, todėl kelionių organizatoriai Bulgariją rekomenduoja šeimų poilsiui.
  • Bulgarija turistus traukia savo kultūros bei tradicijų įdomybėmis:  vienas iš įspūdingiausių Bulgarijos žmonių ritualų - ugnies šokiai (bulg. „nestinarstvo“). Skambant būgnų ir dūdelių garsams, transo apimti šokėjai basomis šoka ant žarijų, laikydami rankose šv. Konstantino ikoną. Norint labiau pažinti Bulgariją - patartina apsilankyti mažuose šalies kaimuose.

 


Siūlome Jums kelionių organizatorių Teztour, Sofa Travel (skrydžiai iš Vilniaus), Itaka, Eccoholiday, Eccotravel (skrydžiai iš Lenkijos) keliones. 

Užpildykite žemiau esančią formą, ir mes informuosime Jus apie paskutinės minutės pasiūlymus bei atsiųsime Jums konkrečius kainų paskaičiavimus Jus dominančioje šalyje ir viešbutyje konkrečiu laikotarpiu.


 

 


Jei nepavyksta užpildyti ar išsiųsti užklausos, paspauskite mygtuką „Siųsti“ ir pabandykite užpildyti iš naujo.

Šalis/Kurortas

Viešbučio kategorija

Maitinimo tipas

Kelionės data ir trukmė

Keliautojų skaičius ir amžius

Kelionės kaina asmeniui iki:

Papildomi pageidavimai

Kontaktinis tel. nr.

Jūsų elektroninio pašto adresas

Ar pageidaujate gauti mūsų naujienas elektroniniu paštu?